2009.06.20 Triatlon Diák Olimpia

Galéria

Galéria

Reggel kellemes időben indult a Triatlon Diákolimpia országos döntője. A feladat, a Margitsziget főútvonalán kialakított kerékpárpályát felügyelő versenybíró szállítása volt.  A 6 korcsoport fiú és lány futamai valamint a VIP futam összesen 13 menetet jelentett. A verseny első felében az idő száraz hideg volt, az utolsó futamokra elerdet az eső. Pont a legkisebbek futamain eset a legjobban és addigra a hőmérséklet is jelentősen csökkent. Új és kedves tapasztalat volt látni a 9-10 éves pici gyerekeket, gyakran hétköznapi gyerekbringákkal szakadó esőben és hidegben, mégis végtelen elszántsággal és lelkesedéssel kűzdeni. Kiegészítő feladat volt minden futam végén az utolsó versenyző bekísérése a depoba, ami zömében kevéssé motoros, inkább humán jellegű munkának bizonyult. Kellemesen fárasztó nap volt és egyben nagyon jó érzés látni a jövő nagy triatlonosait. Amennyiben rajtunk múlik ott leszünk  és segédkezünk akkor is amikor az első felnőtt versenyüket teljesítik.